email: jozefkovac68@gmail.com
Oddiel KARATE MTK TATRAN ŽARNOVICA
Výsledky zo súťaží za rok 2018:

16.ročník Majstrovstvá karate v Žarnovici, Žarnovica 2.6.2018
Oddiel karate MTK Tatran Žarnovica zorganizoval 2.6.2018 v poradí už 16. ročník majstrovstiev karate v Žarnovici. Súťaže sa zúčastnilo 193 pretekárov z 23 klubov, ktorí absolvovali spolu 282 štartov v kategórii kata a kumite. Klub sa v medailovom hodnotení umiestnil celkovo na 22 mieste so ziskom 3 bronzových medailí. Naši úspeční pretekári: Bobáľová Dominika Eva, kumite mladšie dorastenky 12-13 rokov max. 7.kyu do 45kg, Dolník Samuel, kata chlapci 8-9 rokov bez STV, Karakačová Sofia, kata dievčatá 5-7 rokov bez STV.

13.ročník Memoriál Jozefa Juhaňáka, Žiar nad Hronom 5.5.2018
Žarnovickí karatisti opäť v akcii -  Dňa  5.5. 2018 sa konala tradičná súťaž Memoriál Jozefa Juhaňiaka v karate.  Vyše 200 pretekárov, poväčšine začiatočníkov sa stretlo v Žiari nad Hronom. Náš klub reprezentovalo 5 pretekárov v súťaži kata ako aj kumite, menovite: Bobáľová Dominika Eva, Bobáľová Barbora, Uramová Nikola, Kocourek David a najmladší člen Voung Marcos. Ako prvé prišla na rad súťaž v súborných cvičeniach kata. V tejto disciplíne sa našim reprezentantom podarilo vybojovať dva kovy. Marcos Voung nastúpil medzi chlapcami 5-7 ročnými bez STV. Svoj prvý ostrý štart premenil na krásnu striebornú medailu. Na ceste k nej musel poraziť, až piatich pretekárov. Ďalším "katistom" bol Dávid Kocourek. Nastúpil v kategórii kata starší žiaci 10-11 rokov bez STV. Taktiež aj druhý náš zástupca sa svojimi dobrými výkonmi prebojoval až do finále. Nakoniec pretavil svoju snahu do striebornej medaily. Poobede sa rozbehli aj súťaže v športovom zápase - kumite. Opäť našim prvým zástupcom bol najmladší člen Marcos Voung. Nástupil v kategórii kumite chlapci 6-7 rokov do 22kg. Predviedol úžasný výkon, keď sa prebojoval cez niekoľko zápasov až do finále. V ňom po strhujúcom priebehu, keď do posledných chvíľ o víťazovi nebolo rozhodnuté, napokon podľahol. Ale aj tak je strieborná medaila veľkým úspechom. V kategórii starších žiačok 10-11 ročných +40kg začiatočníčok nás reprezentovali Barbora Bobáľová a Nikola Uramová. Obidve dievčatá predviedlo kvalitné výkony, ktoré napokon premenili na podiové umiestnenie. Barbora získala bronzovú medailu a Nikola sa prebojovala do finále, z ktorého vyšla so striebornou medailou. Poslednou našou odchovankyňou bola Eva Dominika Bobáľová, ktorá nastúpila v kumite mladšie dorastenky 12-13 ročné +45kg. Aj ona predviedla dobré výkony. Žiaľ nestačilo to na medailovú priečku ale ani 5 miesto nie je sklamaním. Na záver patrí poďakovanie našim reprezentantom za ich výkony a vzornú reprezentáciu klubu a mesta. V neposlednom rade ďakujeme aj trénerom, ktorý viedli ich prípravu Mgr. Jozef Kováč a Milan Tomka st.

Grand Prix Žilina a 3.kolo Majstrovstiev SSZK detí a dorastencov, Žilina 28.4.2018
V sobotu 28.4. 2018 sa karate tím MTK Tatran Žarnovica zúčastnil súťaže Grand Prix Žilina a zároveň Majstrovstiev SSZK detí a dorastencov. Zo Žarnovického oddielu išli na túto súťaž 3 pretekári. Boli nimi Barbora Bobalová, Nikola Uramová a Dominik Jozef Národa. Prvé dve pretekárky sa zúčastnili  zápasu kumite a aj cvičení kata. Pri kate sa na nešťastie nepodarilo ani jednej z menovaných získať žiadnu medailu, no bolo to predovšetkým kvôli skúsenejším protivníčkam. Na druhej strane pri zápasení kumite boli rozhodne veľmi dobrými súperkami. Zápasili v kategórii Kumite staršie žiačky 10-11 rokov nad 40kg. - začiatočníčky. Barboru síce zdolala jej súperka v prvom zápase, no bojovala až do konca. Nikole sa podarilo suverénne zdolať dve pretekárky s výsledkom 9 : 0. Vo finále to ale nezvládla technicky a prehrala 4 : 0. Obsadila krásne 2. miesto a nominovala sa na Majstrovstvá Slovenska. Dominik zápasil v kategórii Kumite muži bez rozdielu hmotnosti. Jeho súperi boli o niečo skúsenejší, no aj napriek tomu sa nevzdával a bojoval. Umiestnil sa na treťom mieste. Táto súťaž sa jednoznačne musí považovať za úspešnú predovšetkým preto, že Nikola vďaka skvelému druhému miestu postúpila na Majstrovstvá Slovenska. Jej prípravu viedli tréneri Milan Tomka a Mgr. Jozef Kováč

1. kolo Slovenského pohára detí a žiakov, Trenčín 10.02.2018
V sobotu 10.02.2018 sa zúčastnili karatisti Oddielu MTK Tatran Žarnovica na 1. kole Slovenského pohára  detí a žiakov v Trenčíne. Farby Žarnovice obhajovali Barbora Bobaľová a Nicoleta Uramová. V kategórii kata staršie žiačky 10 - 11 ročné - začiatočníčky nastúpilo 27 pretekárok a naše dievčatá vypadli hneď v prvom kole. V kumite nastúpila Barborka v kategórii staršie žiačky 10 - 11 ročné - do 40 kg. - začiatočníčky. Jej bojovnosť nestačila na umiestnenie v prvej trojke. Prehrala v repasáži o tretie miesto. Nicoleta Uramová nastúpila v kategórii kumite staršie žiačky 10 - 11 ročné nad 45 kg. - začiatočníčky. Podarilo sa jej vyhrať dva zápasy no potom v treťom prehrala so skúsenejšou pretekárkou CMK Banská Bystrica. V repasáži o tretie miesto však zabojovala a získala pre Žarnovicu tretie miesto. Pre obidve pretekárky to bola šiesta súťaž v ktorej bojovali o prvenstvo v karate. Ako tréner môžem  povedať, že majú schopnosti a predpoklad na to, aby sa stali dobrými karatistkami no všetko záleží v prvom rade na ich snahe pokračovať v ceste, ktorú si vybrali. Ide o prístup k tréningovému procesu a samozrejme snahe prijímať informácie od trénerov.